Mamałyga z grilla z warzywami

Niebezpieczne związki kulinarne - grecka rywalizacja w kuchni

Jest ich dwóch - Damokles i Dimitris. Kochają jedną kobietę Nanę, bardzo kapryśną, lubiącą dobrą kuchnię i wyzwania smakowe. Każde spotkanie z nią to dla obu mężczyzn pokaz kulinarnych umiejętności. Od tego co podadzą zależy, czy Nana przyjdzie na następne spotkanie.
Panowie są sąsiadami, ale dopiero przypadkowe spotkanie w sklepie uświadamia im, że kochają się w jednej i tej samej kobiecie. Męska ambicja daje o sobie znać i panowie zaczynają rywalizować kulinarnie także między sobą.
Ta wybitnie wakacyjna lektura pełna jest humoru i łagodnie kpi z greckich, wszystkowiedzących mężczyzn. Targani niepewnością i namiętnością mężczyźni zdani są na łaskę i niełaskę pięknej Nany.
Kupując składniki dań i gotując myślą tylko o tym, by sprawić ukochanej przyjemność.
Ich kulinarna pasja składa się na nietypowy przewodnik po greckiej kuchni.
Książka jest tak skonstruowana, że nawet ktoś niezainteresowany kulinariami przeczyta ją z przyjemnością. Przepisy są bowiem umieszczone na końcu każdego rozdziału i nie zakłócają lektury.
Panowie przygotowują sałatki z natki pietruszki, jeżowców, ośmiornice z rusztu, jagnięcinę z groszkiem, potrawkę z królika, faszerowane warzywa, gołąbki w liściach winorośli...
Te przyjemności stołu mają pomóc zatrzymać Nanę. Kobieta jednak zmienną jest i ma zupełnie inne plany od swoich adoratorów. Zdradzę tylko, że dzięki niej Damokles i Dimitris zaprzyjaźnili się i polubili wspólne gotowanie.
"Niebezpieczne związki kulinarne" Andreasa Staikosa to lekka, smaczna i zabawna lektura na wakacje. Nie zapomnijcie jej wrzucić do walizki, nawet jeśli nie wybieracie się do Grecji.
Książkę wydały wrocławskie "Greckie Klimaty".

Grecka kuchnia na moim blogu:

Faszerowane cukinie
Horiatiki - grecka sałatka
Sałatka z soczewicy
Cytrynowa sałatka z bobu i fety
Klopsiki w pomidorach
Grecka musaka
Chleb z oliwkami
Klopsiki ziołowe
Liście winorośli w solance


Komentarze