Smaki Chorwacji: Cedevita i Vegeta

Koktajl truskawkowy z winem


Wasze zdrowie! Popijam je z piknikowego kieliszka bez nóżki (sic!) koktajlem z truskawek na białym winie! Sezon truskawkowy i piknikowy w pełni dlaczego tego nie połączyć? Truskawki i białe wino doceniają Włosi i ten napój nazywają Rossini na cześć kompozytora i twórcy oper m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Włoszki w Algierze”.
Zwykle do plenerowych toastów kupowałam jednorazowe kieliszki, które czasem nie potrafiły przetrwać jednego wieczoru. Teraz mam kieliszek, który wytrzyma nawet sztorm na jachcie i nie uroni ani jednej kropelki z mojego pysznego truskawkowego koktajlu. Ogromnie rozbawił mnie jego wygląd, a właściwie brak nóżki. Przypomina wprawdzie bidon (ma szczelną pokrywkę z otworem do picia), ale wciąż jest kieliszkiem. Można go kupić w sklepie internetowym Tarka i Miarka. Nie ma jak skandynawski dizajn i funkcjonalność znad fiordów. W dodatku kieliszek ma podwójne ścianki, więc wino, czy koktajl, który pijemy będzie miał odpowiednią temperaturę. Kieliszek ma pojemność 300 ml. Polecam do niego lekki, letni koktajl truskawkowy na bazie białego wytrawnego wina.

Koktajl truskawkowy z winem
200 gramów truskawek
100 gramów lodu
250 ml białego wytrawnego wina
2 łyżki miodu
Umyte i oczyszczone truskawki zmiksować z miodem. Lód rozkruszyć w blenderze, dodać truskawki i wino. Wymieszać i przelać do kieliszków. Można udekorować koktajl listkami mięty.

Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem internetowym


Siedemnasta Truskawka

Komentarze